Karpaty

Застосування меблевої фурнітури

         Купуючи меблевий гарнітур споживач переважно звертає увагу на його зовнішній вигляд, проте досвідчений майстер добре розуміє, що привабливий та стильний вигляд меблів далеко не гарантія їх тривалого терміну експлуатації. Вагому роль у процесі використання меблевих модулів відіграє сучасна і якісна фурнітура, саме від її надійності залежить довговічність та повноцінність функціонування шафок, тумбочок і шухлядок.

Конструктивні елементи фурнітури

         За габаритними цокольними елементами меблів зазвичай знаходяться приховані або ледь видимі меблеві ніжки. Надійні меблеві ніжки повинні легко витримуванні великі навантаження та мати функцію регулювання.

Рухомі частини меблевих елементів з’єднують між собою за допомогою врізних або накладних петель, що дозволяє відкривати фасадні комплектуючі на 90° або 180°. Щоб уникнути перекосів і зайвого шуму, а також забезпечити щільне замикання дверцят навіть після тривалого терміну експлуатації, петлі повинні бути виготовлені з якісного металу.

Комплектуючі для кухні

         Особливої уваги заслуговують комплектуючі, розташовані на верхньому ярусі кухні. Саме вони відповідають за усі основні функції кухонних меблів.

         Сюди можна віднести завіси, котрі тримають меблеві модулі на відповідній висоті від землі. Щоб майстрові було легше розмістити усі шафки на однаковій висоті, якісні елементи для кріплення оснащують гвинтами з регулювальними механізмами: один відповідає за висування вперед-назад, а другий – вгору-вниз.

         Також важливо згадати про підйомні механізми для рухомих створок, які поділяють на кронштейни і газові ліфти. Кронштейни бувають пружинними (забезпечують моментальний підйом на максимально можливу висоту), з ковзаючою штангою (для дверцят, які відкриваються до низу), з механізмом клік-кляк (дозволяють проводити фіксацію створки на різних рівнях).

         Газові ліфти, у свою чергу, створюють умови для плавного або покрокового відкривання рухомих елементів меблевої конструкції. Якщо ж газові ліфти обладнані довідними механізмами для автоматичного закривання, то їх використовують у системах натисни-відкрий, що дозволяє уникнути використання ручок на фасадах.

Надійні направляючі

         Металеві направляючі, зазвичай, використовують для висувних шухлядок і стільниць. Якісні направляючі бувають декількох типів та встановлюються відповідно до призначення меблевих елементів.

         Наприклад, в кухонних меблях найчастіше використовують роликові, кулькові, мета- і тандембокси. Кулькові направляючі дозволяють здійснювати повне (на усі 100%) висування шухляди.

         Метабокси – це своєрідні металеві боковини, які не лише витримують доволі значні навантаження, але й дозволяють збільшити корисну площу шухляди. Тандембокси представляють собою ще складніші механізми, які забезпечують більш м’яке ковзання та безшумне і легке закривання шухляд. Тандем- і метабокси поступово замінюють собою шухляди з ДСП-боковинами, які значно поступаються своїми технічними характеристиками.

         Загалом кухонні меблі вимагають доволі значної кількості різноманітної фурнітури, а тому до її вибору необхідно віднестись особливо ретельно.