Karpaty

Догляд за сучасними меблями

Обираючи нові меблі, покупець завжди звертає увагу на якість матеріалу, з якого вони виготовлені, розмір, стиль, колір меблевих ансамблів тощо.

Сучасні стильні меблі можуть мати вишукане оздоблення та поєднувати у собі різноманітні матеріали. Однак з часом предмети користування можуть тріскати, тьмяніти, втрачати міцність і привабливий зовнішній вигляд. Тому для того, щоб меблеві елементи мали естетичний вигляд та якомога довше служили своїм власникам, необхідний забезпечити за ними ретельний догляд.

Особливості правильного догляду за меблями

         Придбавши нові меблеві елементи, обов’язково поцікавтесь, які засоби для догляду за предметами користування пропонують виробники. Іноді матеріал, з якого виготовляють або оздоблюють меблі, може потребувати особливого догляду за допомогою спеціальних речовин.

         Однак, який би матеріал не використовувався при створенні меблевих елементів, існують універсальні правила, які необхідно пам’ятати при догляді за меблями. Зокрема, у жодному випадку не слід використовувати ніж або будь-який гострий предмет для видалення твердого бруду зі стільниць. Не варто застосовувати різноманітні розчинники, бензин або ацетон для очищення стійких плям на тканинному матеріалі. Крім того, не слід обробляти меблеві елементи парою, оскільки це може призвести до розшарування структури або прогинання каркасу.

         Для очищення меблів потрібно використовувати не мокру, а злегка вологу серветку, оскільки надмірна волога може спровокувати гниття або розмноження грибків. Також необхідно пам’ятати, що будь-яка поверхня предметів користування чутлива до дії високих температур, тому краще не допускати контакту предметів, температура яких не перевищує 70 градусів за Цельсієм, з поверхнею меблевих елементів.

Клімат-контроль у приміщеннях з якісними меблями

         Меблі, виготовлені з деревини, потребують суворого клімат-контролю. Надто низькі або надто високі температури негативно впливають на структуру меблевих елементів. Тому в приміщенні найкраще підтримувати температуру між +10⁰С та +25⁰С. Не варто ставити предмет користування біля опалювальних приладів.

         Дуже сухе або надто вологе повітря теж можуть пошкодити конструкцію меблів, тому бажано, щоб в приміщенні рівень вологості становив 60—70%. Аби підтримувати належний рівень вологи, необхідно регулярно провітрювати приміщення або використовувати зволожувач повітря.

Належний догляд – чудовий результат

         Перш ніж використовувати будь-який новий засіб для очищення меблів, обов’язково ознайомтесь з інструкцією, адже одні засоби потребують попереднього зволоження поверхні меблів, а інші навпаки – наносяться лише на суху площину. Не варто застосовувати спреї чи рідини, що містять абразивні частинки, адже вони можуть пошкодити робочу поверхню.

Правильно доглянуті меблі протягом багатьох років зберігатимуть привабливий зовнішній вигляд та вірно служитимуть своїм власникам.