Karpaty

Сучасні балясини

Балясини – це вертикальні стійки між сходами, підлогою і поруччям, які мають вигляд фігурних стовпців. Перш за все, балясини призначені для захисту від падіння з високих сходів, допомагаючи зробити підйом та спуск по сходових маршах більш зручним і безпечним. Крім того, вишукані та елегантні балясини служать важливим елементом декору сходів чи балконів, надаючи респектабельного вигляду навіть простій конструкції.

Види балясин

         На сьогоднішній день існує величезне різноманіття балясин, які відрізняються між собою конфігурацією, розмірами та елементами оздоблення. В якості матеріалу для виготовлення балясин служить деревина, метал, камінь, скло, пластик, мармур тощо. Одними з найпоширеніших є дерев’яні, металеві і кам’яні балясини.

         Для виробництва дерев’яних балясин найчастіше використовують деревину дуба, сосни, берези. Такі вироби екологічно чисті та найкраще підходять для приміщень, у котрих живуть маленькі діти або люди з проблемами дихальних шляхів. Провідні дизайнери створюють на дереві вишукані декоративні візерунки і орнаменти, що стають справжнім витвором мистецтва.

         При виготовленні металевих балясин застосовують бронзу, чавун, нержавіючу сталь тощо. Завдяки надійності та міцності сучасних матеріалів металеві балясини володіють тривалим терміном експлуатації. Крім того, ковані елементи на сходах чи балконах візуально полегшують їхню конструкцію і надають виробам елегантного вигляду.

         Мармур вважається найбільш популярним матеріалом для кам’яних балясин. На балконі, сходах та й в усьому приміщенні мармурові балясини виглядають вишукано, масивно та респектабельно. Часто балясини, виготовлені з мармуру, використовують для оздоблення екстер’єру приміщення.  

Надійні дерев’яні балясини

         Балясини, виготовлені з дерева, мають хороше співвідношення ціни та якості. Залежно від форми і способів виготовлення, дерев’яні балясини поділяють на три групи: точені, фрезеровані та з елементами різьби. Ціна дерев’яних балясин залежить від технології виробництва, матеріалів і складності елементів оздоблення.

         Будівельні норми та стандарти передбачають рекомендації стосовно показників висоти і частоти балясин, які кріплять на сходах чи балконах. Зокрема, вертикальні стійки повинні встановлюватись на невеликій відстані один від одного – через кожні 10-15 сантиметрів. Завдяки цій мірі безпеки можна попередити випадіння дитини або домашнього улюбленця між балясинами.

         Окрім того, висота балясин повинна становити 80-100 сантиметрів. Переважно це комфортна висота для опори під час спуску чи підйому сходовими маршами.

Якісні та вишукані балясини

         На сайті http://karpaty-mebli.com.ua міститься каталог різноманітних екологічних дерев’яних балясин за доступними цінами. Обирайте лише безпечну та надійну продукцію для своєї оселі!